YEC 2009 - Polacy dobrze

2009-08-13 15:33

Ekipa reprezentacyjna juniorów wróciła już z Waldshut do Polski. Nasi zawodnicy zagrali w miarę równoi zajęli relatywnie dobre miejsca w przedziale 59-65. Zawody odbywały się na polach eternitowym i betonowym. Na tym drugim najlepiej poradził sobie Szymon Miloch. Natomiast na eternicie Daniel Zelewski pobił rekord Polski - 23 uderzenia. Oto skrócony opis wszystkich rund:

Runda pierwsza - na inauguracji mistrzostw naszym reprezentantom poszło całkiem nieźle. S. Miloch (aż 7 jedynek na betonie) i D. Zelewski zagrali po 31 a M. Miloch 33. W zasadzie obyło się bez większych błędów. Łącznie tylko cztery trójki.

Runda druga - na eternicie najlepiej z Polaków zagrał Mateusz Miloch - 26. Daniel Zelewski tuż za nim 27 a Szymon Miloch zagrał srednio - 30. Tylko Szymon niezadowolony z wyniku, dosyć duża strata punktowa do reszty, spowodowana dołkiem numer 7 (okno).

Runda trzecia - zdecydowanie najgosza runda dla Mateusza i Daniela. Kolejno 39 i 43 są lekko ujmując złymi wynikami. Tylko Szymon znów dobrze zagrał na betonie. Poprawił się nawet o jeden punkt w stosunku do rundy pierwszej. W tej rundzie Polacy mieli problemy z dołkami na których piłka odbija się kilka razy od bandy. Być może na złe wyniki wpłynęła temperatura. W nienajlepszych humorach (z wyjątkeim Szymona) zawodnicy kończą pierwszy dzień turnieju

Runda czwarta -  W drugim dniu zaczynamy od eternitu. Daniel początek miał bardzo dobry. 23 na eternicie to nowy rekord Polski. Co ciekawe dwójki zrobił na dołkach na których powinien mieć jedynki - numer 1 (piramidy), 9 (armata), 18 (błyskawica). Bracia Miloch troszkę gorzej. Mateusz 27 - pogorszenie o jeden punkt dorundy 2, Szymon 28 - poprawa o 2.

Runda piąta - Piąta runda była nieco gorsza dla Szymona, który zagrał 34 (jego najgorszy wynik na betonie!). Daniel mimo paru błędów uzyskał 33 a Mateusz 30 (także 7 jedynek). Ogólnie dosyć równa gra. 

Runda szósta - Szymon i Daniel swoją rundę zaczęli od nieciekawych dwójek na piramidach. Swietny początek miał jednak Mateusz. Od samego startu zrobił osiem jedynek z rzędu! Później niestety małe problemy i wynik 26. Szymon 29 a Daniel 27 czyli przeciętnie. Po trzecim dniu najlepszym Polakiem był Daniel. 

Runda siódma - znów zaczynamy od eternitu. Tym razem Daniel się nie popisał. 34 można było spokojnie uzyskać na betonie... Tym razem Szymon porządnie na tej nawierzchni - 25 (jego najlepszy wynik). Mateusz 28. Ten ostatni miał trójki na dołkach 7,8,9.

Runda ósma - ostatnie przejscie pola betonowego. Wszyscy Polacy zagrali po 30. Najrówniej Mateusz Miloch. Co dziwne nie trafił, prawie pewnej jedynki na 11. Daniel aż 9 jedynek - najlepsza passa to cztery z rzędu 4,5,6,7.

 

Podczas czwartego dnia turnieju miały odbyć się Pojedynki. Rozegranie ich uniemożliwił jednak deszcz. Mistrzem Europy został więc zawodnik który uzyskał naniższą sumę wszystkich 8 rund - Gerrit Britz (GER). Drugi był Robin Hettrich (GER) i Filiph Svensson (SWE). W klasyfikacji juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Karin Heschl (AUT)- również mistrzyni swiata. Może mówić jednak o dużym szczęciu gdyż o jeden punkt lepiej od niej zagrała Anne Hempel (GER), ale odpadła w pierwszych rundach pojedynków, które organizatorzy zdołali przeprowadzić. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła Anna Nitschke (GER) a trzecie Lara Jehle (AUT). Drużynówkę zdominowali Niemcy.  

Powrót