Wyciąg z nowinek MCS

2010-04-08 17:19

 

Ostatnio w sopockim klubie dzieje się bardzo dużo. Wszystko zaczęło się od otwarcia nowej klubowej strony(www.minigolf.sopot.pl), która w porównaniu z poprzednią prezentuje się naprawdę dobrze (Wcześniej podobnej renowacji podległa strona kołobrzeskiego klubu KSMK). Jednak nie tylko nad stroną ruszyły szeroko pojęte prace. Pierwsze efekty już widać.

Współpraca z WMF (World Minigolf Federation) ciągle się rozwija: sopockie pole niedawno otrzymało certyfikat MOS (Minigolf Open System). Dzięki temu możemy między innymi organizować zawody międzynarodowe. Jest to jak dotąd jedyna taka licencja w Polsce. Klub stara się także o zatwierdzenie w naszym kraju minigolfa jako sportu. Cała sytuacja związana z tym sportem wyglądać więc będzie zdecydowanie bardziej profesjonalnie.

Zachodzi także zmiana w nagradzaniu podczas Turniejów Klubowych. Każda osoba z MCS, która weźmie udział w co najmniej 5 takich turniejach otrzyma piłkę z serii Fun-Sports.

Wczoraj pojawiła się także informacja o organizowanym treningu juniorów (poniedziałek o 16:00). Może to oznaczać odrodzenie szkółki juniorów istniejącej kilka lat temu. Przypominamy, że wtedy prowadził ją Radek Dunajski. Po jego odejściu odbyły się tylko dwa treningi. Miejmy nadzieję, że ten poniedziałkowy nie będzie tylko pojedynczym spotkaniem.  

Przy okazji chciałem przekazać, że obecnie pracuję nad dwoma grubszymi artykułami. Pierwszego można się spodziewać przed otwarciem sezonu, gdyż właśnie o nim będzie. W drugim chciałbym uregulować sprawy związane ze stroną. W tym wypadku proszę o trochę cierpliwości, gdyż wymaga to konsultacji z paroma osobami

M.M.

 

Powrót